מהי הדרך הכי מהירה וזולה לשליחת מתנות לעובדים?

כל עסק רוצה להעניק לצוות העובדים שלו מתנות שיהיו משמחות, מהנות ובלתי נשכחות אבל חשוב מכך, שיגרמו לכול עובד להרגיש מובן, מוערך ומחובר. זוכרים שהמחשבה היא שחשובה ולאו דווקא סוג המתנה? ואכן, מחקרים מלמדים שהענקת מתנה היא דרך משמעותית לחיזוק ההזדהות והנאמנות של העובדים למקום העבודה.

אבל זה יעיל רק אם המתנה עצמה נכונה. כלומר, אם אתם מחפשים עכשיו מתנות לעובדים לחנוכה, כדאי שאלה יהיו קשורות לסמלי החג וישמחו לא רק את העובד אלא גם את בני משפחתו (כמו מארז ׳שמונה ימי יצירה׳ עם דפי צביעה מורכבים וחפיסת טושים).

באינטרנט – הכול יותר קל ומהיר

הפופולריות הרבה של הרכישה המקוונות, משפיעה באופן ניכר על הדרך שבה אנחנו בוחרים מתנות לא רק לחברים ולמשפחה, אלא גם לעובדים. ההתפשטות של חנויות אינטרנטיות שינתה באופן דרסטי את הדרך בה אנחנו קונים ומגישים מתנות. הדרך המהירה והזולה היום לשליחת מתנות לכול העובדים בעסק.

למה יותר קל לקנות מתנות באינטרנט?

סיבות רבות גורמות לכך שהקניות המקוונות הופכות יותר ויותר מבוקשות, כמו:

  • תהליך החיפוש
  • תהליך השוואת מחירים של אותו מוצר באתרים שונים
  • קריאת חוות דעת של לקוחות
  • מניעת הצורך לכתת רגלים ולצאת לביקורים פיזיים בחנויות
  • כל תהליך הרכישה והשליחה – מהיר וזול יותר

למעשה, הנוחות היא גולת הכותרת עבור הצרכן המודרני שהפך את הקניות המקוונות למסלול הפופולרי ביותר לקניית מתנות.

איך שינתה הטכנולוגיה את דרך הענקת המתנות?

ככול שהטכנולוגיה מתפתחת, כך היא משפיעה גם על הדרך שבה אנחנו נותנים ומקבלים מתנות. בעשור האחרון, השימוש המרובה בסמארטפון, בטאבלט ובמחשב, עיצב מחדש את הדרך שבה חברים, בני משפחה וגם מעסיקים מחפשים, רוכשים ומעניקים מתנות.

כבר ב-2015 גילה מחקר שנערך בבריטניה כי מחצית מהמבוגרים קונים באינטרנט ולא בחנות הפיזית. יתרה מכך, בעונת החגים שהיא התקופה העמוסה ביותר בקניות, כשלושה רבעים מהצרכנים הבריטיים קנו מחצית מהמתנות שלהם לחג המולד, באינטרנט.

הטרנד הזה ממשיך לשגשג והטכנולוגיה המקוונת משנה את הדינמיקה החברתית בתחום הענקת המתנות המודרנית. כיצד? הנה שתי מגמות מרכזיות:

  • דרישה לנוחות

הנוחות היא אחד השיקולים המרכזיים עבור הקונה המודרני. במהלך השנים פתחו אתרי הקניות המקוונות פלטפורמות אינטואיטיביות וידידותיות לשימוש, כדי להפוך את תהליך הקנייה באינטרנט למהיר וחלק.

אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מצטופפים בין המוני הקונים בקניון, בעיקר בעידן הקורונה, יש לכם אפשרות לגלוש במחשב ולשוטט בין השווקים המקוונים בדרך הרבה יותר נוחה. זה יעיל במיוחד עבור מנהל כח אדם עם לוח זמנים עמוס ומעט מאוד זמן יקר לבזבז על מסע לקניית מתנות.

פלטפורמת המסחר האלקטרוני מציעות אפשרות לקנות 24/7, ומתגמלות את הקונים בחוויית קניות מהנה ביותר. בנוסף, היא מאפשרת להשוות מחירים ולמצוא את העסקאות הזמינות הטובות ביותר.

  • דרישה למתנה חווייתית

השפעת הטכנולוגיה על תהליך הענקת המתנות פתחה פתח גם לטרנד חדש, יחסית והוא – מתנה חווייתית.

בעוד ששוברים וכרטיסי מתנה נמצאים בסביבה כבר זמן רב, רק לאחרונה הם החלו לגדול כתוצאה מאפליקציות חדשות ואתרי קניות מקוונים. בניגוד למתנות החומריות המסורתיות, מתנות חווייתיות מעניקות זיכרון לחיים ויכולות להיות תפריט בן 3 מנות במסעדת גורמה או כרטיס למופע מוסיקלי.

כיוון שהיום קל יותר מאי פעם למצוא ולרכוש מתנות, אנשים, באופן טבעי, מחפשים חוויה יוצאת דופן כדי להעניק לחברים או לעובדים מתנה חווייתית שתעורר בהם תמיד זיכרונות נעימים. ואכן, לא מעט מעסיקים בוחרים היום להעניק חוויה טובה כמתנת חנוכה לעובדים במקום או ביחד עם ערכה מהודרת להדלקת נרות.