הדפסת מודעות אבל

בדיוק בזמן שבו אתם שרויים במצוקה, מעכלים את לכתו של יקיר ליבכם ומתמודדים עם הרגעים הקשים בחייכם, אתם נדרשים גם להניע תהליך לוגיסטי הכרחי של הפצת הבשורה הקשה ברבים. במסורת היהודית נהוג להפיץ את הבשורה הקשה הזאת באמצעות מודעות רחוב הנקראות מודעות אבל, אותן תולים ברחובות הקהילה בה חי הנפטר. נתיב מדיה, המתמחה בתחום הרחב של הפקות דפוס ופרסום חוצות, מציעה לכם חבילת שירות מא’ ועד ת’, ולוקחת על עצמה את הדפסת המודעות והפצתן, כך שאתם תוכלו להתייחד עם הצער שלכם יחד עם בני משפחתכם בראש שקט. באיזה שלב עליכם לפנות אלינו? מה הם הפרטים להם אנו זקוקים בכדי להפיק עבורכם מודעות אבל? מה הן הפעולות שאנו מבצעים עבורכם על מנת להפיץ את המודעות? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

לפני שמזמינים מודעות אבל

לפני שאתם מתחילים בחיפוש חברה שתדפיס ותפיץ עבורכם את מודעות האבל, עליכם להסדיר תחילה את נושא הקבורה מול חברה קדישא. מן הסתם, ייתכן שאין לכם היכרות עם הנושא, אך כלל הגופים העוסקים במלאכה מודעים לכך ובדרך כלל לוקחים על עצמם את ביצוע כל המהלכים הנדרשים על מנת להביא את הנפטר לקבורה עם מינימום עומס עליכם, האבלים. בכלל זה, תדאג חברה קדישא לפנות את הנפטר לבית העלמין ותודיע לכם על המועד המדויק והמיקום המדוייק בהם תתקיים ההלוויה. את הפרטים הללו אתם רוצים לרשום ולשמור לעצמכם.

פרטים שעליכם למסור לנו להכנת מודעות אבל

מודעת אבל כוללת בתוכה מספר אלמנטים קבועים ומובנים כדלהלן:

  • טקסט קבוע – ניסוחים קבועים שנהוג לשלב בכל מודעת אבל, ובכלל זה “ברוך דיין האמת”, נוסח ההצהרה על מות הנפטר “בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של…” וכן הלאה. את הניסוחים הללו תוכלו לבחור בעצמכם או להשאיר לגורם המקצועי לנסח עבורכם על פי פורמט בסיסי קבוע.
  • פרטי הנפטר – שם פרטי, שם משפחה, שם ילדות, שם האם, תואר (ד”ר, פרופ’ וכן הלאה), ייחוס משפחתי חשוב (בן, בת, רעיית, איש, אלמן, אלמנתו של… וכן הלאה). ככלל, שם פרטי, שם משפחה ושם ילדות הם החשובים ביותר. כל השאר הן תוספות שתוכלו לבחור להציגן או לאו.
  • פרטי ההלוויה – תאריך עברי ולועזי, שעה, שם בית העלמין ופרטי מיקום נוספים של ההלוויה.
  • פרטי השבעה – במידה וידוע לכם כבר היכן תתקיים השבעה, רצוי לציין את כתובת המקום.

מודעות האבל מודפסות תמיד בפורמט קבוע של טקסט שחור על גבי רקע לבן, מסגרת שחורה וגופן קבוע בגדלים שונים עבור חלקי המודעה השונים. נושא זה מטופל על ידי הגורם המקצועי האחראי על הדפסת המודעות ואתם כלל לא צריכים להעסיק בכך את עצמכם, אלא אם כן יש לכם דרישות מיוחדות לעניין זה.

הפצת ותליית המודעות

לאחר הדפסת המודעות, יש להפיץ אותן במספר יעדים שיכולים לכלול: סביבת המגורים של הנפטר, לוחות מודעות ובתי כנסת ברחוב ובשכונת מגורי הנפטר, מקום עבודתו של הנפטר וביעדים נוספים שעליהם תוכלו להחליט כמו למשל: שכונת מגורי המשפחה הגרעינית, מקומות עבודה של בני המשפחה וכן בעיתונות. את ההפצה תוכלו לבצע בעצמכם, אבל חשוב שתדעו שחברת נתיב מדיה מציעה לכם גם שירות הפצה של מודעות אבל בכל כתובת ובכל היקף, כך שמרגע שמסרתם לנו את הפרטים הנדרשים, אתם לא צריכים לחשוב או לטרוח עוד על כלום.

עומדים לצידכם ברגעים הקשים

נתיב מדיה רואה בנושא מודעות האבל חשיבות רבה, ומקפידה להכשיר את אנשי הצוות בהתנהלות מול לקוחות הפונים בסוגיה זו. אנשי הצוות שלנו מונחים לנהל את התהליך מולכם בכפוף לקו המנחה של הורדת העומס והטירדה מראשכם בכל תנאי. מינימום שאלות, מינימום פרוצדורות ומינימום סוגיות להסדיר – אלו הם עקרונות היסוד שלנו בהתנהלות מולכם סביב הנושא של מודעות אבל. גם את נושא התשלום תוכלו להסדיר באמצעות תשלום מרחוק בכרטיס אשראי ואם אתם מעדיפים לשלם בצורה אחרת, ינחו אתכם אנשי הצוות שלנו על האפשרויות הזמינות לכם, אבל תמיד תוך מתן השירות ללא תנאי ובאופן מיידי.

צרו קשר כבר עכשיו עם הצוות המקצועי של נתיב מדיה, ואנו נדאג לכל מה שצריך.
שלא נדע צער ובשמחות תמיד!

מודעות אבל

מודעות אבל – משתתפים בצערכם

גם היום למרות האופציה של פרסום מודעת אבל בעולם הדיגיטלי, יש המאבדים בן משפחה וזקוקים לשירותי דפוס של מודעות אבל. מודעות אלה אינן עניין דתי, כי אם חברתי אשר מבקשות להודיע על מותו של אדם קרוב. הן מודפסות בדרך כלל מטעם המשפחה הקרובה והנוסח שלהן לרוב הוא קבוע. הדבר הכי חשוב בהפקה של מודעות אבל שחלילה לא תהיה טעות בהגיית שם המנוח או המנוחה ושם המשפחה וגם לא בכתובת בה יושבים שבעה ובשמות בני המשפחה.

הדבר הנוסף החשוב הוא הזמן. לעתים נפטר אדם שיש לקבור אותו עפ”י ההלכה בזמן מסוים ויש להספיק ולהדפיס את מודעות האבל. למעט המשפחה, יש אנשים רבים שמגיעים להלוויה בגלל הדבקת מודעות האבל בסביבת מגוריו או עבודתו של המנוח. זוהי הדרך היחידה שלהם להתוודע לדבר מותו.

במודעה יש צורך לציין את סדרי ההלוויה וכן היכן היא מתקיימת ובאיזו שעה. מודעת אבל הנה “כהזמנה” להלוויה לכל מי שנתקל בה והכיר את הנפטר או הנפטרת ורוצה לכבדם בדרכם האחרונה.

שלב ראשון לפני הדפסת מודעת אבל – סידור מקום הקבורה

מכיוון שמודעת אבל כוללת פרטים על סידורי ההלוויה, צריכה המשפחה ראשית לקבוע את מקום קבורתו ולסדר את הנדרש מול חברת קדישא. ישנם היום חברות המעניקות את השירות הזה, ומוסרות לבני המשפחה את המידע על מיקום ההלוויה והמועד המדויק.

שלב שני – ניסוח מודעת האבל

ניסוח מודעת אבל יכול להיות מקורי ויכול להיות סטנדרטי למדי. בדרך כלל הניסוחים של רוב מודעות האבל דומים לחלוטין. יש מי שיכתוב ” ברוך דיין האמת”, יש מי שיכתוב “בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של פלוני וכו’. המשפחה היא זו שתחליט מהו הניסוח ההולם למודעה שלהם.

בנוסף יש לכלול במודעה את שמו הפרטי ושם משפחתו של הנפטר/ת. אם הוא אחז בתור כלשהו פרופסור או דוקטור, יש המציינים זאת במודעת האבל.

אחרי מידע על פרטי ההלוויה, בדרך כלל תאריך לועזי ועברי, שעת ההלוויה, שם בית העלמין ומידע נוסף, יירשמו שמותיהם של מפרסמי המודעה שהם בדרך כלל שמות בני המשפחה תוך ציון הסטטוס שלהם כמו: אשתו, בנו, אחיו, ילדיו, בנותיו, ניניו ועוד. בנוסף תצוין הכתובת בה מתקיימת השבעה על המנוח.

מודעות אבל מודפסות בדרך כלל בפורמט של שחור על נייר לבן ומסגרת שחורה וגופן קבוע.

היכן להדביק את מודעות האבל?

הדבר האחרון שרוצה משפחה אשר איבדה את היקר לה ומתכננת הלוויה, זה להתחיל להתעסק עם הדבקת והפצת המודעות. מדובר על אבל כבד, ואילו זה אקט לוגיסטי שדורש לא יותר מטלפון אחד אלינו. יש לנו את הצוות המתאים אשר יוכל גם להדפיס את מודעת האבל וגם להדביק או להפיץ אותה במקומות הנדרשים.

בדרך כלל נוהגים להדביק את מודעות האבל בסביבת המגורים של הנפטר/ת כדי להודיע על כך לשכנים. כן מדביקים מודעות בלוחות המודעות או בבתי הכנסת אליהם נהג להגיע. מקומות עבודתו של הנפטר ובמקומות מרכזיים בהם הסתובב ויש לו בהם מכרים.

תנו לנו לעזור לכם ביום הקשה הזה, והסירו דאגה נוספת מלבכם.